Skolkalender och Information

Här kan du få reda vad vi håller på med i Svenska Skolan, vilka evenemang, svenska traditioner, eller kalas vi planerar för både barnen och föräldrar .

George Mason High School

7124 Leesburg Pike
Falls Church
Virginia
22043
Loading Map ...

Upcoming Events

Skoldag

Sat. 17 Nov, 2018 9:30 am - 12:00 pm

Holiday

Sat. 24 Nov, 2018

Skoldag

Sat. 1 Dec, 2018 9:30 am - 12:00 pm

Skoldag

Sat. 8 Dec, 2018 9:30 am - 12:00 pm

Holiday

Sat. 22 Dec, 2018

Holiday

Sat. 29 Dec, 2018

Skoldag, Vårterminen 2019

Sat. 5 Jan, 2019 9:30 am - 12:00 pm

Skoldag

Sat. 12 Jan, 2019 9:30 am - 12:00 pm

Skoldag

Sat. 19 Jan, 2019 9:30 am - 12:00 pm

Skoldag

Sat. 26 Jan, 2019 8:30 am - 11:00 am

Skoldag

Sat. 2 Feb, 2019 9:30 am - 12:00 pm

Skoldag

Sat. 9 Feb, 2019 9:30 am - 12:00 pm

Holiday

Sat. 16 Feb, 2019

Skoldag

Sat. 23 Feb, 2019

Search Calendar

Powered by JCal Pro - the Joomla Calendar